26.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Milane, operaci kolena ti nedoporučuji, mohlo by se to více poškodit než to je. Začni urychleně podle Jógy v denním životě protahovat vazy svých nohou pokud chceš ještě jeskyňařit. Jsem si jist, že jóga ti může zachránit zdraví a ty budeš moci do pozdního věku se věnovat tomu, co máš rád, tedy speleologii. Sežeň si v antivariátu v googlu knihu pod titulem "Systém Jóga v denním životě" a urychleně začni cvičit. Jinak půjdeš pod nůž, který ti podle mne vůbec nepomůže. Je mi divné, že máš takové myšlenky na operaci. Gyaneshwarpuri.
25.5.2024
Milan Hnízdo, Plánivy
Dnes jsem se šel projít sám do lesa. Spíše jsem kulhal. Každý krok mě zabolelo pravý koleno. Uvědomil jsem si jestli chci objevit tajemství Jezevčí jeskyně musím vykopat 30m chodby když to dnes má 15m . Tahat se vzalenosti 45m hlínu přitom vím že už to koleno bez operace nebude lepší. Napadlo mě, že už to není pro mě. Přesto věřím, že to dokáží jiní. Když jim dám naději na úspěch co je nejistý. Budu se plazit jako červ. Ten co ti pomůže dá speologii zase smysl. Ty jsi mi dál naději hledání jeskyně co nikdo před tebou neviděl. Já totéž udělám. Kdyby nebylo lidí jako Absolon. Asi mi dva bychom měli chudčí život. Oba jsme v jeskyních hledali poznání sama sebe. Jeskyně na nás promlouvají jazykem co obyčejný člověk nerozumí. Vyprávění o jeskyních otevírá oči těm co nic netuší. Když jsem ještě nevěděl co je to hledat jeskyně. Obával jsem se, že to nedokážu. Dnes mám bolavou mohu. Slíbil jsem, že provedu kolegy z naší skupiny jeskyni Vymodlenou. Já vím, že to dokáži. Protože věřím jeskyni kde jsem se učil hledat jeskyně. Máš svobodu co uděláš se svým časem je tvá volba. Jeskyňář když nemůže najít cestu. Začne znovu hledat jinde. Tuším, že Jezevčí je spojená z Vymodlenou. Člověk by měl spojovat né rozdelovat. Co nás rozděluje nás jednou zničí.
Zdravím Milan
23.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Na zamyšlení pro RNDr. Antonína Tůmu a Správu CHKO Moravský kras.
Toníku, dnes mi přišla zvláštní myšlenka či spíše vnuknutí abych si obnovil a znovuzaložil svou odbornou speleologickou firmu, pod níž jsem objevoval v 90. letech křtinský chrám za peníze. Jmenuje se SpeleoPraktik Brno. Co říkáš na tento můj nápad? Podpořili byste mne a vyřídili na tuto firmu vyjímky? Děkuji za tvé zamyšlení nad touto zajímavou myšlenkou. V Lásce a úctě

Gyaneshwarpuri
23.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Odpověď Pavlu Bosákovi.
Děkuji za vyjádření. Jsem v Lásce. Omlouvám se, já nejsem vystudovaný geolog. Já jsem jenom mystik.
23.5.2024
Doc. RNDr. Pavel Bosák
Reakce na článek o předmicenním slepém Březinském údolí.
Každé zkrasovění má erozní základ – i hypogenní dosahuje na erozní bázi.

Servus

p
22.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Odpověď Mgr. Milanu Koudelkovi z Muzea Blanenska.
Vážený pane Koudelko,
velmi děkuji za vaše pohotové a vstřícné jednání. K obrázku 11 uvádím, že je to jediná existující mapa jeskyně o níž píši. Možná že by ji šlo zveřejnit i za cenu nečitelnosti drobných popisků. Ale už byla jednou zveřejněna takže nevadí pokud ji vy nezveřejníte. K obrázku 16 uvádím, že se jedná o velice důležitý doklad mé hypotézy, proto je důležité tento obrázek vypublikovat. Protože jsem jako podklad použil jen mapu z www.mapy.cz v nižším rozlišení, pokusím se na Geodézii získat originální list mapy této oblasti a obrázek 16 udělám znovu v lepším rozlišení. Nebo to vyřeším jinak pomocí své karsologické mapy Plošiny Skalka http://ponornyhradek.cz/skalka/svate_obrazky/2024/plosina_skalka_mapa.jpg kterou dokreslím. Zatím jsem v Lásce a úctě a těším se na všechny Sborníky Muzeum Blanenska. Děkuji Vám.

Marek Gyaneshwarpuri
22.5.2024
Mgr. Milan Koudelka, Muzeum Blanenska v Blansku
Odpověď na můj zaslaný článek o Plošině Skalka do Sborníku Muzeum Blanenska.
Dobrý den,
mám to staženo, a jakmile nastane klidnější období, mrknu na to. Prozatím bych Vás jen požádal o poněkud vyšší rozlišení obrázku č. 16, respektive o zákres na ostřejší mapový podklad. V této podobě by po zmenšení obrázku na formát sborníku mohl být použitý podklad velmi málo čitelný. Obr. 5 by mohl být použitelný, obr. 6 také I když poněkud vyšší rozlušení by bylo ku prospěchu věci). Mám ovšem poněkud potíž s obrázkem č. 11. Těch informací je tam tolik, že i kdybychom jej dali na samostatnou stranu mám za to, že popisy na něm nebudou k přečtení (nebo možná s lupou, což není zrovna ideální). Nešel by lehce zjednodušit? Zbývající fotky jsou bez problému.

Zdravím

Milan Koudelka
20.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Odpověď RNDr. Jiřímu Otavovi.
Děkuji velmi za názor, ale podle mne Skalka opravdu asi odvodňuje do Údolí Říčky do Vývěru pod Lysou horu. Všechno záleží na tom, zda voda dokáže podejít to předmiocenní údolí v Ochozi u Brna při jižním úpatí Plošiny Skalka. Takže ještě jednou děkuji.

Gyaneshwarpuri
21.5.2024 RNDr. Jiří Otava, Česká geologická služba Brno
K mé hypotéze odvodňování plošiny Skalka do Hádeckého údolí.
No já bych spíše tipoval drenáž ottnangskými štěrky do údolí Časnýře a Svitavy. Pod Březinou u ČOV byly odkryty značné mocnosti sladkovodních štěrků ottnangu. Robin

20.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro členy ZO 6-26 Speleohistorický klub Brno, Dejvexa, Saigona a další.
Vážení členové ZO 6-26 SHKB, dovolil jsem si sepsat nový článek o speleologické perspektivě plošiny Skalka na základě své meditační vize, v němž zmiňuji zejména problém Ponorného hrádku v Novodvorském ponoru. Mám na Vás dotaz zda byste mne neupozornili na své články týkající se zejména Zubu, kde nejvíc bádáte, abych tyto články mohl uvést v literatuře u svého článku. Tak vás žádám abyste mi zaslali bibliografickou citaci všech svých článků týkajících se Zubu a plošiny Skalka a zaslali jste mi je pokud možno i oskenované k mému posouzení. Velice děkuji a nevzdávejte se při svém speleologickém průzkumu na Skalce k němuž jak veřím vás bude inspirovat i tento můj nový speleologický příspěvek, který zašlu ke zveřejnění do Sborníku Muzeum Blanenska 2025. Děkuji.

Gyaneshwarpuri
20.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Mgr. Petra Kosa, ZO 6-12 Speleologický klub Brno
Milý Petře,
chtěl bych Tě požádat o laskavé přečtení mého článku určeného pravděpodobně do Sborníku muzea Blanenska 2025. Zejména mám zájem abys mne upozornil na nové odkazy týkající se tohoto problému (například o jeskyni Malý lesík), které bych mohl citovat a exerpovat, proto mi tyto tebou doporučené články prosím naskenuj do formátu pdf a já je uvedu v soupisu literatury svého článku i s poděkováním Tvé osobě. Děkuji velmi. V Lásce

Gyaneshwarpuri

Současně bych tě chtěl požádat jestli máš citaci na článek Otakara Štelcla "Geomorfologické poměry střední části Moravského krasu." Tak nějak se ten článek jmenuje a vyšel v blíže neznámém čísle časopisu Kras v Československu. Vím že v nějakém čísle Speleo vyšla bibliografie časopisu Kras v Československu, možná že by pro tebe nebyl problém se tam podívat a tuto citaci mi opsat a zaslat mi ji ke zveřejnění v mém článku. Děkuji.

10.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro ZO 6-05 Křtinské údolí.
Oznamuji že budu dokumentovat fotograficky a písemně problém Křtinského údolí z hlediska poustevnictví a duchovních energií s přihlédnutím k archeologii a okrajově i speleologii pro svůj web o Křtinách http://krtiny.info/

Děkuji za pochopení.

Svámí Gyaneshwarpuri

Pokud vás to zajímá tak navštěvujte průběžně můj nový web o Vallis baptismi - o Křtinách. Ještě jednou děkuji že tuto moji iniciativu berete na vědomí.
10.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Doc. Martina Olivu
Milý Martine, začal jsem studovat Křtinské údolí z hlediska poustevnictví a duchovnosti ve středověku i pravěku. Nyní mám zájem se dozvědět více o Martinu Alexandrovi Vigsiovi, proto se Tě ptám, zda máte v Anthroposu v knihovně Vlastivědné zprávy z Adamova a okolí a Sborník Okresního vlastivědného muzea v Blansku, pokud možno úplnou řadu k prostudování mojí osůbkou, kde vyšly o Vigsiovi dva články: Saňky a Skutila. Taky se budu snažit vypátrat originál fotografie z pozůstalosti po Karlu Absolónovi Vincence Doležala, poustevníka na Kostelíku v 20. století. Tuto fotografii v malém rozlišení zveřejnil na webu byciskala.cz Martin Golec, takže existuje. Já mám zájem ji oskenovat v maximální kvalitě a vystavit na webu krtiny.info, který bude věnován komplexnímu problému Křtin a Vallis baptismi, částečně s využitím archeologických a speleologických informací, ale jenom okrajově. Mám zájem především o duchovní studii k tomuto tématu zejména z hlediska středověku na základě vlastních prožitků, která bude pokračováním Vigsiových Vallis baptismi alias Kyritenensis. Ještě se chci zeptat zda v pozůstalosti po Absolónovi existuje překlad do češtiny Vigsia 1663, neboť vím že si ho pro své dílo Moravský kras opatřoval. Velice děkuji za veškeré informace nadnesené v tomto emailu.

Swami Gyaneshwarpuri
8.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Milane, já už jsem to našel od té chvíle, co jsem mnich, ale ve skutečnosti jsem to nacházel od narození. To světlo, které se ti zjevilo nemuselo a určitě nebylo od bílé paní. Mohla to být předzvěst osvícení, proto bys měl určitě být více meditační. Určitě bys měl netušený úspěch, o němž dnes vůbec nevíšš že to existuje. Velmi bych ti radil zavřít někdy oči v úplném osamění a naslouchat Tichu v pozadí svých myšlenek. Možná by se ti zjevil tvůj vnitřní průvodce, který rozhodně není žádní nízký duch přírody, ani bylá paní, ani duch Meluzín. Je to tvůj vniřní Mistr, vyšší Já, tvé prvé Já a toto jsem našel nedávno "já". Takže se více zabývej sám Sebou. To ti radím jako poustevník. Nezabývej se Kamilovou věštbou. Jsem přesvědčen, že tantrický Kamil Pokorný ti nemá co dát ani co říct. Všechno musíš najít sám v sobě. Tak s tím zační. Možná opravdu jsi inkarnovaný buddhista, kteří taky něvěří ve vyšší síly Boží. Možná by ses mohl přihlásit do nějaké buddhistické školy a začít pod jejich vedením s meditací. Ale neradím ti zen-buddhismus, protože jejich koánové meditace jsou příliš zraňující duchovním způsobem a je drastická v srdci. Zen vůbec po své osobní zkušenosti s touto mediatcí vůbec neradín následovat, jakkoli je zajímavý. To by se ti určitě nelíbilo. My nejsme duchovní sadomasochisté jako oni. Zkus jen čistou buddhistickou meditaci v opravdové buddhistické škole. Určitě bys na internetu nějkou onbjevil. Ale určitě buddhoistickou, ne jogovou. My v hinduismu nejsme pro tebe vhodní, protože uctíváme svaté osobnosti a ty ses nesklonil pokud vím ani před knězem v kostele. Toto nesklonění však nemusí být vůbec na závadu ani na škodu. prostě jsi ještě neviděl skutečného Mistra jógy, jinak by ses sklonil automaticky. Takže jóga není asi pro tebe, nanejvýš fyzické cvičení ásan, což bych ti radil. Tvé zranění kolena je předzvěstí toho co tě potká ve stáří. A proto bys tomu měl začít čelit pohybem jógy. Nestačí že nachodíš za pracovní směnu 20 km. Musíš opravdu každý den usilovně protahovat tělo tak jako já a nemít žádné problémy. Tak s tím začni. Já sám ti jako úplně nevěřícímu nemám co říct. Neočekávej tedy odemne žádnou energii. Musíš se napojit na zdroj energie ve svém vyšším Já v srdci. Nepomůže ti vampírovat na energii své ženy, čemuž ty říkáš "láska", s níž jsi zcela jistě psychoenergeticky v důsledku své nezkušenosti v duchovních otázkách propojený. Toto vampírování na cizí energii se trestá duševními ataky a pozdějším utrpením. Tak s tím vapírováním přestaň a hledej to sám v sobě. V Lásce

Gyaneshwarpuri
8.5.2024
Milan Hnízdo
Na duchy jsem začal věřit když se mi stalo něco co rozumem nevysvětliš. Já rád spával na zříceninách hradů pod širákem. Tak jsem jednu noc strávil na hradě Andělská Hora. Vybral jsem si místo v bráně hradu. Kdyby začalo pršet tak bych nezmoknul. V noci jsem se probudil. Kosek od místa kde jsem spal se zjevilo takový bílí světlo. Nevěděl jsem jak mohlo tam být. Mělo takovou zvláštní barvu. Pak zhaslo a už se nic nedělo. Doma jsem měl jednu knížku kde se psalo o tajemných místech naši země. Bylo to podle abecedy. Tak Andělská Hora byla na prvním místě. Tam se psalo že se náhradě zjevuje Bílá paní.

Mám ještě jeden zážitek kdy člověk co vstoupil do jeskyně Michalky uviděl tam osobu. Kterou si spletl člověkem co stál venku před jeskyní. Když vyšla ven tak řekla já jsem tě viděla, že jsi uvnitř a ty jsi tady. Já jsem na tebe volala ty jsi šel pryč. Já jsem u toho co se stalo byl taky venku z člověkem co měl být uvnitř. Prohlásil jsem, že to byl duch Michala Meluzína co této jeskyni přebýval když neloupil. Když tohle za žiješ musíš věřit na duchy. Proto tvrdím i co nevěří v Boha taky něčemu věří. Oni mají svou víru. Ta vychází z nich jejich srdce. Je to víra jejich. Já nespochubnuji tvou víru. Musel jsi ji najít v sobě . Každý kdo věří tak musí učinit. Nemůžeš věřit o čem pochbuješ.

Kamil mi našel kam vede Jezevčí jeskyně. Já teď zjistím jestli ta chodba tam opravdu je. Když tam bude budu moc rád. Jestli se to potvrdí bude to velký objev. Mě stačí, že jsem obyčejný člověk. To mě stačí ke štěstí. Přeji ti ať najdeš tu pravou víru. Abys byl šťastný do konce života. Jestli jsi ji našel tak jsi šťastný člověk.
Zdravím Milan
8.5.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Je mi tě Milane velice líto neboť věříš na duchy, jak jsi napsal, ale nevěříš na vyšší bytosti, například na Ježíše či Buddhy. Z toho jsem poznal že jsi nižšího zrození. Bohužel ti to není dáno rozumět svatým knihám, které jsou klenotem nás poutníku za Poznáním. V Lásce

Gyaneshwarpuri
8.5.2024
Milan Hnízdo
Jsou lidé dobří i zlý. Každý společnosti. Každý člověk něco věří. I ti co nevěří v Boha taky něčemu věří. Jsou náboženství kde tyhle lidi označují nevěřící psy. Kolikrát pes se chová k lidem lépe než lidé co soudí lidi jen pro to že jsou jiný. Dobrý člověk je mi milejší je mi jedno jakou víru uznává. Než zlí člověk co věří co já věřím. Já třeba věřím na duchy a vím žádný duch lidem neublíží. Jen živí lidé nám dokáží ublížit. Ono rozhodnout se pro jednu víru ztrácíš možnost mít to dobrý z jiný víry. Mi co nevěříme nechceme být spoutaný dogmaty. Co dnešní době jsou překonaný. Já nechci aby mi někdo řekl co mám věřit. Věřím tomu co jsem svým poznáním světa uvěřil. Pro člověka co věří Boha to není víra v Boha. Já věřím život co není spoutaný. Já věřím krásu naší planety. Ona mi dala život taky si ho vezme. Já věřím v lásku milovaný ženě. Ona mi dává chuť žít pro ní. Já věřím přátelství lidem co mě mají rádi. Těm jsem ochoten prominout i to co jiným bych netoleroval. Poku má víra někomu nevyhovuje tak ať věří něčemu jinému. Já mu v tom nebudu bránit. Je svobodný člověk má na to podle základních lidských práv nárok. Buť me hlavně lidský bytosti. Jestli se mnou nesouhlasíš. Nikdy se za to nebudou zlobit. Lidem schází tolerance co nás rozděluje. Neumíme tolerovat jakýkoliv názor. Kdo se naučí tolerovat pochopí co je to opravdová víra. Dostane víc než co věří. Zdař buch jak říkají horníci. Ono podzemí jinak nepřežiješ. Milan
24.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Domnívám se že k vystavení vaších fotografií nepotřebuji váš souhlas. Nechal jste se fotografovat zcela dobrovolně se souhlasem. Proto žádné fotografie nehodlám odstraňovat Bohu na zodpovědnost a vám na svědomí. Rovněž to co jsem napsal nejsou jen mé domněnky a interpretace, ale je v tom ztajena Pravda, kterou vy nevidíte. Náham kartá Mahesvaránanda Kartá. Já nejsem konající. Bůh jediný je ten kdo koná.

Svámí Gyaneshwarpuri
24.4.2024
P. Ján Lajčák
Ještě bych Vám chtěl sdělit jednu věc:
Žádám Vás o stažení mých fotografií z vašich stránek. K jejich publikování jsem Vám nedal písemný ani ústní souhlas. Připomínám Vám, že já nejsem s Vámi v žádném sporu. To, co vypisujete na svých stránkách, jsou pouze Vaše domněnky a interpretace.
S pozdravem
P.Metoděj Ján Lajčák
24.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Odpověď P. Jánu Lajčákovi
Pane faráři,
velmi děkuji za vaše obsáhlé vyjádření. Nicméně i já si stojím ve jménu Maháprabhudžího, Dévpurídžího a Mahéšvaránady za vším co jsem o vás napsaal. Na protest prototi vaší osobě již dva roky vůbec nepřicházím do chrámu Panny Marie ve Křtinách. Myslím si že mi vůbec nerozumíte, čehož důkazem je právě došlý váš email. Buďte v Lásce, pokoře, radosti. Stále vám jako mnich a poustevník v Lásce žehnám a napomínám vás: polepšete se. Ve Jménu Panny Marie ve Křtinách, kterou i já uctívám. V Lásce

Svámí Gyaneshwarpuri

hinduistický a jógový mnich původem z chrámu Panny Marie ve Křtinách a v Moravském krasu.

Váš email jak mám zvykem zveřejním ve své návštěvní knize ve jménu větší objektivity naší při.
24.4.2024
P. Ján Lačák, kněz ve Křtinách
Vyjádření ke tvrzení na novém webu krtiny.info
Vážený pane, mrzí mne, že se do mě na svých nových osobních stránkách obouváte nevkusným způsobem. Píšete, že jsem Vám něco zakázal a že jako projev neshod se mnou do kostela Jména Panny Marie nevkročíte. Je to vaše rozhodnutí, ne můj rozkaz. Několikrát jsem Vám připomínal naši dohodu, že po naskenování archivu, který byl uložen na faře a který jsem Vám pečlivě s ochotou naskenoval (a přitom jsem vůbec nemusel), podepíšete prohlášení, že Vám farnost není nic dlužna a nemá vůči vám žádné závazky. Toto jste však po roce, co jste se zde neobjevoval, nakonec odmítnul, i když jste s dohodou předtím plně souhlasil. To, co jste po mne žádal, jsem Vám zaslal. To dokladuje i sken mailové komunikace, kterou přikládám. Žádal jste sken stránky ossaria, poslal jsem Vám. V té době jste žádal biskupství brněnské o odborné fotografování a průzkumy. Toto povolení Vám však nebylo vydáno. Na jedné straně jste psal, že děkujete za naskenování materiálu a zpřístupnění k nim, že respektujete některé části kostela nefotit, na druhé straně jste začal ublíženě vypisovat, jak je Vám zamezováno a nedostává se Vám pochopení a uznání vaší práce. Od té doby jste začal o mé osobě různé bludy a nepravdy na svých stránkách, rozhodl jsem se na Vaše články a požadavky dál nereagovat. Za jedním si však stojím a není to vůbec projev pýchy. Objev křtinského podzemí si nemůže nikdo přivlastňovat. Pokud jste nábožensky založený člověk, možná to jednou pochopíte. Byl jste členem speleologické skupiny, možná jejím vedoucím, což mnozí lidé zpochybňují, ale nejste vlastníkem objevu. Mons. Peňáz mi několikrát potvrdil, že útoky jste v minulosti také vedl proti osobě pana děkana Tomáše Prnky, že jste jeho jméno také mnohokrát pošpinil. Ale budiž Vám odpuštěno. Stejně Vám odpouštím i všechny útoky na mou osobu a přeji si, abyste odpustil i Vy sám sobě. Abyste do křtinského kostela a celého křtinského údolí nepřicházel s hrdostí, že nebýt vás, tak by křtinské lebky zůstaly navěky ve tmě křtinské kostnice ale pokorou, že jste ve křtinském údolí u nohou Panny Marie nalezl mír a klid duše i srdce.
P. Metoděj Ján Lajčák O. Praem.
16.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pan Gregor, Antik Foto na Mendlově nám. v Brně
Pane Gregore,
na základě vašeho doporučení jsem se rozhodl zakoupit teleobjektiv OM system m.zuiko ED 40-150 mm f/2,8 PRO za 35 190 Kč. Dále vámi ukazované tělo Olympus, pokud si dobře pamatuji za cca 26 000 Kč, ale mohu se mýlit. Dále paměťovou kartu na Olympus, dvě baterie na Olympus a fotografický kufřík nebo podobné pevné zařízení na přenášení fotoaparátu a dvou objektivů. Dnes se za vámi stavím. Už mi to můžete zarezervovat. Jenom si zajdu do banky pro peníze a můžeme tento obchod realizovat. V úctě

Gyaneshwarpuri
6.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Odpověď Rastovi na Slovensko
Ano, už za mnou přišel na poustevnu satan mnohokrát. Byl to však zlý člověk ovládaný nižším já. Nosil mi například na poustevnu lidské exkramenty, obracel kříž vzhůru nohama jako činí satanisté jímž byl, nebo pokladal různé satanovy symboly například ostře zašpičatělé větve očouzené v ohni. Ty se satana určitě neboj neboť pro dobré lidi neexistuje, jenom pro ty zlé. Myslím si že tvé současné trápení se zlými duchy se brzy změní a přijdou místo nich andělé a ty bys jim měl naslouchat a vést se do nebe. Zační proto v tichu a samotě - stačí pokoje s meditací a rozjímaním a naslouchání poselství ticha za myšlenkami. Tam jsou andělé, vyšší Já. Takže se satana vůbec neboj. Ten kříž na Adlerově jeskyni se bude satanovi líbit, hlavně ten konopný provaz od mojí kutny. Hari Óm.

Gyaneshwarpuri
6.4.2024
Rasto, Slovensko
Satan.
Ahoj Gyaneshwarpuri
pozeral som si Tvoj facebook. konkretne dneska 6.4.2024 sobota si zverejnil fotky zo svojho ustrania v Adlerovej jaskyni. zaujal ma popis k tejto fotke: https://www.facebook.com/photo/?fbid=450789487304609&set=pcb.450790377304520 pises: kriz pro satana, ktery doufam neprijde.
Zaujimalo by ma:
-ci uz niekedy ta navstivil satan ?
-kvoli comu prisiel ?
-ako vyzeral ?
-co si urobil, ze ho vyprovokovalo prist ?
-ako si ho odhodnal, ked prisiel ?

dakujem
6.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Dotaz na Doc. PhDr. Martina Olivu na Adlerovu jeskyni.
Milý Martine Olivo, příteli,
vzhledem k tomu, že jsem učinil svou meditační jeskyni Adlerovu jeskyni v Údolí Říčky, prosím Tě Martine o laskavé sdělení co všechno se ví ve světě archeologie o této jeskyni. Prosím i citovat a zpřístupnit veškerou literaturu spojenou s tímto tématem. Myslím si, že je to typická šamanská jeskyně s velkou odlučností. Vím že v ní byly učiněny nějaké nálezy z magdaleniénu. Takže mne prosím o všem informuj, chci být jako poustevník v Adlerově jeskyni se vším co se v ní odehrálo v pravěku i při archeologickém průzkumu obeznámený. Děkuji za tuto laskavost. Budu citovat Tvé jméno v případě zveřejnění mého poustevnického článku o Adlerově jeskyni ve Sborníku Muzeum Blanenska. Děkuji velmi.

Marek Gyaneshwarpuri
4.4.2024
Milan Hnízdo
Reakce na článek: "Jóga je prý od satana, učí duševně nemocní kněží katolické církve."
Napsal jsem to aby tvoje mamka neztratila víru v Boha. Církev je živý organizmus. Najdou se jedinci co šíří bludy. Kterým uvěřili a pak to nutí lidem co nemají na to názor svůj. To je nebezpečný. Když se v Německu dostáli k moci fašistické. Jak přinutily studenty pálit knihy co měli svobodný názor. Nepochopily že když zničíš knihu. Najdou se lidé co ty myšlenky svobodný budou šířit dál. Svobodný myšlení žádný oheň nezničí. Oheň má jediný úkol dávat nám teplo když ho potřebujeme.
Zdravím Milan
4.4.2024
Milan Hnízdo
Reakce na článek: "Jóga je prý od satana, učí duševně nemocní kněží katolické církve."
I když jsem nevěří. Tak jóga dokáže tělo sklidnit a dostat ho do harmonie vnímání sama sebe. Dnešní medicína to nedokáže. Používá chemií co tělo utlumí do vegetovani bez možnosti žít. Nic satanského na ní nevidím. Je to zdravá alternativa jak přežít tlak na jedince v dnešní době. Každému kdo se rozhodne pro Jógu to schvaluji Je to svoboda každýho jedince. Mě se nelíbí, že někdo něco odsoudí přitom to nevyzkouší. Člověk by měl poznávat ne odsuzovat. Soudit mohou jen soudci. Ty to musí dělat. Jde o to aby člověk měl pocit, že je na světě nějaká spravedlnost. Trošku jsem odbočil od jógy. Vyjádřil jsem svůj názor. Jóga za nic nemůže. Za to může myšlení některých jedinců co jsou fanatici. Podle mě hodně kněžích je normálních. Je možný že ve svých řadách mají radikály co nemají rádi jógu. Každá společnost má v sobě kladný nebo záporný jedince. Těch kladných je více. Jinak by společnost nemohla fungovat.
Zdravím Milan
2.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Pavla Chaloupského a členy ZO 6-12 Speleologický klub Brno
Hari Óm Pavle,
mám dotaz zda víte adresu na člena ZO 6-12 Ladislava Slezáka. Rád bych mu zaslal Acta Speleohistorica, neboť mi ještě nějaká zbyla. Co se týká naších vnitřních vztahu po schůzi u Suchopárků v Hostěnicích oznamuji, že není nutné abychom se již navštěvovali či chodili spolu na čaj do čajovny. Prostě jste mne nepřijali mezi sebe a tak ani já už nestojím o kamarádství s nikým z vás, tedy ani s tebou Pavle. Jenom pokud by ses chystal na seminář jógy do Střílek, tak se na mne kontaktuj. Mohl bych ti pomoci dostat se do ášramu za Svámijim.

V Lásce
Gyaneshwarpuri
2.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Komentář na facebooku k článku: "Přeji vítězství nad zlem Ukrajině a Tibetu..."
Nesouhlasím s vámi, ale to je jedno. Taky jsem pacifista, ale umím použít zbraní k sebeobraně tak jako Ukrajina - to je filozofie mimo jiné aikido, které je považováno za umění míru. Dodáváním zbraní Západem na Ukrajinu nido nezbohatne. Dodávají je z morálníhoho přesvědčení a z morálního donucení - o tom jsem přesvědčen. Rusko bude rozhodně jako slabší subjekt trpět v zasloužené mezinárodní izolaci, neboť se chová zbaběle, podle a zákeřně a nevypočítatelně. Jsem přesvědčen, že vám nefunguje správně vivéka - správné rozlišování mezi dobrým a zlým ve světě. Putin se velmi proměnil. Dlouho jsem ho měl ve vážnosti, naději, lásce a úctě. Ale už to tak necítím. Podle mne je duchovně nemocný, ale tato nemoc je normálníma očima nepostřehnutelná a proto se u lidí považuje jaksi za normální stav věcí. A neochrání se před touto neviditelnou nemocí ani tím že se křižuje a zaklíná v kostele před Ježíšem v záchvatech zbožnosti, co mu ale důvěřuji. Nefunguje mu správně mysl. Tak je to v případě mnoha lidí ve světě. Proto Ukrajince nazývá fašisty, což půl století po II. světové válce je rozhodně paranoidní rozostřené vnímání lidství Ukrajiny. V tom spatřuji Putinovu nemoc. Co si počít s paranoidním člověkem, který má k dispozici jaderné zbraně. Lidstvo se musí semknout proti němu, a proto tak i podvědomě činí. Taky jsem v úctě a k tomu v Lásce. Více se o politické otázky jako duchovní a mnich nehodlám rozhodně zabývat. Nepište mi své politické názory. Děkuji.
1.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Zbyška Macháčka.
Děkuji Zbyšku za obsáhlé výjádření k této problematice, která je jistě složitá a nikoli jednostranná, ale přesto si na tom co jsem napsal stojím, neboť to vím ze své poněkud jiné realizace. Takže Ti neustoupím, ale ani Tě nechci přesvědčovat o pravdě, jakkoli je duchovní, které zatím bohužel asi nerozumíš. Překvapil jsi mne svým radikalismem, ale jsem v Lásce a objímám Tě i s Tvým poněkud odlišným názorem s nímž současně souhlasím. Takže ještě jednou děkuji za zaslanou odpověď, kterou zveřejním jak věřím s tvým souhlasem ve své návštěvní knize aby se hýbala na webu diskuze. Vážím si Tě a velmi Ti děkuji za službu, kterou mi bezoplatně poskytuješ, tedy kompletací videí, což bych sám nedokázal. Takže pokud mi to nezakážeš v dalším emailu, zveřejním tvou odpověď v návštěvní knize. Hodně Lásky a pomáhej Milanovi Hnízdovi se speleologickými výzkumy.

Gyaneshwarpuri
1.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro RNDr. Antonína Tůmu, strážní služba Správy CHKO Moravský kras.
Na Křížové jeskyni v Hádeckém údolí vzniká masňácké tábořiště. Nejsou to trampové, jenom se za ně vydávají, jak poukazuje grilovací rošt na ohništi na deponii před jeskyní. Toto by skuteční trampové neudělali, neboť oheň a ohniště mají skuteční trampové ve zvláštní zbožné úctě. Přeji si abyste je však nepostihovali, nezastrašovali a nešikanovali kvůli tomuto tabornickému vyjádřejí jejich duše. Jenom by to bylo vhodné po nich pouklízet, oni to pak pochopí. Taky tam prosím nevyvěšujte plastové cedulky zakazující vstup, tak jak jste učinili na Partizánské jeskyni. Jinak bych vás příště přestal o podobných iniciativách v Moravském krasu, na která narážím v terénbu zcela informovat. V Lásce

Gyaneshwarpuri, poustevník
1.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Telefonovat bych neriskoval, protože bych nezvedl sluchátko. Můžeš mi poslat sms nebo být v kontaktu emailem, což je lepší. Těším se na naši čajovou výpravu do Adlerovy jeskyně v Údolí Říčky v jižní části Moravského krasu.

Gyaneshwarpuri
1.4.2024
Bob Klváň,Chajovna Brno.
Milý Gyaneshwarpuri, rozumím a chápu to. Na setkání s tebou se těším. Mám teď více povinností, ale čas se určitě najde. Chci ti v blízké době zavolat, ale asi mám radši psát sms , že jo? Moc ti děkuji. Bob
1.4.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Boba Klváně, čajovna Chajovna v Brně.
Bobe, vzhledem k tomu, že budu vydávat 2830 Kč měsičně na dobročinnost mohu si dovolit pít jen levný čaj, kterým je nakonec přece jen Vietnam. Plánovaná ochutnávka proto již není třeba. Každopádně Tě zvu na čajování do své meditační jeskyně v Moravském krasu - Hádeckém údolí, kde je moc krásně a kde se Ti bude zajisté líbit.

Gyaneshwarpuri
14.3.2024
Milan Hnízdo, Adamov.
Najít trpelivost ve svém nitru. Je poznání vlastního vědomí. Nenajdeš to v žádný společnosti.

Nejsem trpělivý, ani jsem to nehledal. V roce 1987 jsem se vydal cestu životem dokud neujdu 40 000 km. Zbývá mi 5 000 km . Netuším jaký to bude až dorazím na konec cesty. Ta monotónní cesta je ta moje jediná trpelivost co mám.
13.3.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Ing. Aleši Pekárkovi, jednateli Býčí skály.
Milý Aleši,
jak víš již nikdy nebudu jeskyňář čemuž bude odpovídat obsah mého webu, který bude stále více duchovnět. Domnívám se že za těchto okolností již nebude pro tebe. Měl bys proto zvážit zda má smysl abys ještě dál za mnou přicházel.

Gyaneshwarpuri
13.3.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Ing. Aleši Pekárkovi, jednateli Býčí skály.
Dobrá, dobrá Aleší, naštěstí to všichni nevidí jako ty. Každopádně už Ti jde poštou ještě jedna Acta Speleohistorica o Habrůvecké plošině. Přeji hodně Lásky a zbožnosti. Vše přijímej. Nic, opravdu nic mi nedlužíš.

Gyaneshwarpuri
12.3.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Boba Klváňě, Chajovna v Brně.
Bobe vyzkoušel jsem více tebou doporučovaných čajů, ale jeví se mi bohužel mimo mé reálné finanční možnosti. Nemohu si dovolit dávat několik stokorun za sto gramů čaje vzhledem k mé poustevnické finanční hotovosti. Proto bych tě požádal abys mi doporučil - pokud to jde - nějaký čaj v ceně cca 200 Kč za 100 gr. Děkuji velmi.

Gyaneshwarpuri
11.3.2024
Svámí Gyaneshwarpuri.
Miloši Muzikářovi, terciářovi Třetího řádu sv. Františka z Pauly.
Miloši, děkuji za zaslané informace. Jsem si vědom toho, že to nepůjde vstoupit jen symbolicky například formou čestného členství, které by mne mnicha v hinduismu nezavazovalo následovat vnějším způsobem katolickou církev. Proto pravděpodobně do Třetího řádu sv. Františka z Assisi nevstoupím, což je sice škoda, ale jsem zcela uspokojený duchovně a mysticky na své cestě jógy v denním životě u nohou Mistra Mahéšvaránandy. Takže opakuji je to škoda že do františkánské rodiny asi nevstoupím. Myslím si že jsem Františkův žák z minulých životů což je podle mne na 100 % pravda.
V Lásce

Gyaneshwarpuri
11.3.2024
Miloš Muzikář, Vranov u Brna.
Ahoj Marku,
je dobré nechat se inspirovat sv. František z Assisi i kterýmkoliv jiným svatým. Vstoupit do třetího řádu ale nelze pouze symbolicky. Jde o závazné přivtělení se ke Kristu skrze jeho církev a spiritualitu konkrétní řehole. To je poté stvrzeno slibem navazujícím k životu dle magisteria a konstitucí třetího řadu. Jistě k tomu dostaneš všechny informace...
Buď zdráv v Pánu
Miloš
11.3.2024
Svámí Gyaneshwarpuri.
Ing. Zuzce Hubené.
Taky mne Pavel Chaloupský, předseda Speleoklubu, můj dobrý kamarád, překvapil, že se mne vůbec na schůzi nezastal, i když nebyl proti mně. Všechno je tak jak to je. Sice mne mrzí, že už nejeskyňařím, ale při hlubším zamyšlení budu mít teď alespoň více času na nábožné rozjímání a meditace. Hari Óm do Babic nad Svitavou. Opravdu mi již nic nemusíte přeposílat na účet, už jste mi zaplatila dosti, takže to stačí. V Lásce

Gyaneshwarpuri
11.3.2024
Ing. Zuzka Hubená, Babice nad Svitavou.
Aktuálně je v Babicích 10°C, polojasno.
Celé Josefovské údolí i Křtinské údolí se už probouzí se zimy. Probudilo se také CHKO😀, v sobotu tam s dobrovolníky dělali žabkám oplůtky podél silnice. Ovšem pan bobr, jakou dělá kolem hamerského rybníka neplechu,to je děs. Načíná i staré stromy jeden za druhým. A co se Křtinský potok už je bez ledových ker a jeho klikatící se břehy už pěkně ozeleňují.

Pokud budete Actu zasílat, jistě finančně něco přispěji, protože co je dnes zadarmo?
Snad to bude veselejší, než ta Skalka. Mnoho dní jsem ten obsah vstřebávala.
Nepochopila jsem vůbec pana Chaloupského, proč pro Vás nehlasoval do členství Speleoklubu.

Pozdravuji do Bosonoh
Zuzka Hubená
7.3.2024
Svámí Gyaneshwarpuri.
Ing. Zuzce Hubené.
Stále mám vůli lézt do jeskyně Ponorný Hrádek a rád bych dokončil její průzkum neboť mi připadá velmi nadějná. Bohužel časné okolnosti mi k tomu neposkytují příležitost jak jsem se zmínil ve své publikaci Acta Speleohistorica. Nepocházím ze Křtin, ale z Bosonoh což je dnes součást Brna. Hari Óm. Hodně Lásky vám vyprošuji u Boha.

Gyaneshwarpuri
7.3.2024
Ing. Zuzka Hubená, Babice nad Svitavou.
Dobrý den,
potvrzuji, že se ke mě dostala Acta Speleohistorica o plošině Skalka.
Velmi pěkné, velmi otevřené zpracování. Krom toho všeho smekám nad odvahou lézt do neznámé jeskyně Ponorný Hrádek.
Měl byste tu odvahu i dnes?
Prý v prach se obrátíme, a ty skalky a skály snad budou stát pořád, pořád dál.

Původně nevím proč jsem si myslela, že pocházíte že Křtin.
Děkuji za studii.
S pozdravem
Zuzka Hubená
6.3.2024
Bob Klváň, Chajovna Brno.
Ahoj Swami Gyaneshwarpuri,
moc rád s tebou vyberu jiný čaj. Nejlepší bude, když ti nachystám vzorky pár čajů. Zkusíš jak ti budou chutnat a taky jak se budeš cítit. Z čínských čajů je oblíbený Lu Mao Hou "Zelenovlasá opice " , taky si myslím, že by ti mohl vyhovovat čaj z Yunnanu. Moc rád se s tebou potkám a třeba i něco vybereme i co standardně nemám v prodeji. Třeba i něco z Indie nebo Japonska.
Na viděnou. Bob

5.3.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Vzkaz Mistrovi čaje Bobovi Klváňovi z Chajovny v Brně.
Milý Bobe,
prosím abys mi poradil nový čaj místo Vietnamu z nižší cenové hladiny, který bych mohl začít pít k větší cti a slávě Boží? Z Vietnamu už jsem za ta léta poněkud přepitý. Mám na mysli samozřejmě nějaký zelený čaj. Hari Óm.

Gyaneshwarpuri
4.3.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Odpověď Milanu Hejnovi a členům České speleologické společnosti z nichž většiny se toto prohlášení týká. Bohužel jste zájmová sekta nezaložená na lásce.
Zcela souhlasím. Nic nezveřejňujte. Jste zájmová sekta.

Gyaneshwarpuri
4.3.2024
Milan Hejna, předseda redakční rady České speleologické společnosti.
Milý Marku,

ačkoliv nesouhlasíme s některými Tvými názory a stylem, jakým jsi je prezentoval v předchozím e-mailu (Buďto začněte urychleně mé články zveřejňovat nebo nebudu nic psát. My v Józe v denním životě máme pro společnosti jako je ta vaše Česká speleologická společnost slovo, že je to kutsang, což rozhodně bohužel jste. Členové vaší společnosti jsou plní negativity, intrik, špíny a neúcty takže mi už na vašem přátelství vůbec nezáleží.), přijímáme je a plně respektujeme.

Prosím, abys i ty přijal a respektoval rozhodnutí redakční rady, že do budoucna nehodlá přijímat Tvoje články a nadále s Tebou komunikovat.

S pozdravem, jménem ediční rady,

Michal Hejna
23.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Mgr. Milana Koudelku, Muzeum Blanenska v Blansku
Vážený pane Koudelko,
velmi Vám ze srdce děkuji za zveřejnění článku o Hrádku u Babic ve vašem sborníku. Trochu mne zamrzelo, že nevyšlo místo na druhý článek o sametové revoluci u Výpustku, ale musel jsem uznat že vyzníval osobně a že zveřejněním dlouhého článku o Hrádku u Babic jsem zabral z vašeho sborníku celých 9 stran textu a fotografických příloh. Velmi jste mne překvapil, že jste zveřejnil všechny mé fotografie. Velmi si toho vážím. Udělal jsem zmíněného článku scan ve formátu pdf a ten rozešlu svým přátelům na vědomí. Bylo to poprvé v mé literární tvorbě, kdy byl nějaký můj příspěvek zveřejněn ve sborníku muzejního typu. Opravdu velmi díky.

V Lásce a úctě

Marek Gyaneshwarpuri - Šenkyřík
20.2.2024
David Dunovský
Ahoj Marku,
jasně, použij ty fotky, nemám s tím problém.
Mám je uložené, myslím, že některé jsem ani nezveřejnil. Mám tam, tuším, i fotku tvého vybavení, cos tam měl schované (přilbu), ale nechtěl jsem to tehdy ukazovat do světa, aby ti to někdo nevzal…

Měj se!
D
P.S. Acta Speleohistorica už mám doma. Díky moc!

17.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pořád mám Arnošta v srdci.
17.2.2024
Milan Hnízdo
Arnošt (Hloušek) je můj vzor. Jsem rád že jsem ho poznal osobně.
Zdravím Milan
Milan Hnízdo
Milan Hnízdo.

14.2.2024
Martin Zapletal
Zdravím Marku!
Měl bys prosím ještě jeden výtisk Acta Speleohistorica o plošině Skalka?
Určitě bych měl zájem!
Děkuji a přeji příjemný zbytek dne.

Martin Zapletal
Vinohrady 18
Brno 63900

14.2.2024
RNDr. Antonín Tůma, Správa CHKO Moravský kras
Ahoj Marku,
děkujeme ti za krásné výtisky sborníku o plošině Skalka. Je to radost vzít si sborník do ruky a číst.
5.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro RNDr. Antonína Tůmu, Správa CHKO Moravský kras
Milý Toníku,
především Ti chci poděkovat za pozitivní jednání, oporu a lásku v těžkých časech, které mohou postihnout každého z nás. Děkuji za tvou nabídku zveřejnit mou autobiografii speleologa na webu strážců CHKO Moravský kras a přijímam ji. Já si toho poměrně vážím, ale nenahrazuje to zveřejnění v médiích České speleologické společnosti. Pokuste se na památku zveřejnit všechny mé zaslané fotografie ze speleologických průzkumů podzemí Moravského krasu. Děkuji.

Marek

Odteď nebudu spolupracovat s nikým, kdo se nechová ve všech ohledech slušně a pozitivně. Protože jste mi nepovolili poustevnu, přístřešek ani maringotku, ačkoli to bylo ve vaší kompetenci, nebudu se v ničem obracet na Správu CHKO Moravský kras. Vedou mne k tomu filozofické důvody. Jistěže jako lidé zůstáváme i nadále přáteli, ale omezím Toníku korenspondenci s Tebou.

5.2.2024
RNDr. Antonín Tůma
Marku, chceš zveřejnit autobiografii na stránkách strážců?

Toník
4.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Jana Lenarta, předsedu České speleologické společnosti
Máte problém s egocentrismem, s tím vám nemohu pomoci. Nejmenuji se Šenkyřík. V úctě

Marek Gyaneshwarpuri
4.2.2024
Jan Lenart
Pane Šenkyříku, přestaňte mi zahlcovat e-mail, jinak vás zablokuji. Vaše dětinské invektivy na adresu ČSS mě nezajímají. Ediční rada má plnou důvěru předsednictva a pracuje samostatně. Pokud vaše články nevyšly, zřejmě nesplňovaly kritéria pro publikaci.

Jan Lenart
4.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro Jiřinu Novotnou, redakce e-Speleo.cz, Praha
Vážená Jiřino,
vaši organizaci považuji za negativní a jsem rád, že již nejsem vaším členem, čehož svědectvím je i váš podrážděný email. Opravdu mi nezáleží na tom, abyste odemne cokoli v e-Speleo zveřejňovali. Některé mé články leží v redakčním koši již čtyři roky (!) (Slezákova Záhrobní, Pekárna, Paleoponor v Ochozském žlíbku). Nevím co to má znamenat, neboť jste články řádně přijali. Zajisté máte v e-Speleo spoustu jiných článků (o čemž nejsem přesvědčený) nebo to musím považovat za neúctu redakce k autorovi článků. Buďto začněte urychleně mé články zveřejňovat nebo nebudu nic psát. My v Józe v denním životě máme pro společnosti jako je ta vaše Česká speleologická společnost slovo, že je to kutsang, což rozhodně bohužel jste. Členové vaší společnosti jsou plní negativity, intrik, špíny a neúcty takže mi už na vašem přátelství vůbec nezáleží. Mějte se!

Marek Gyaneshwarpuri
2.2.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro RNDr. Jiřího Otavu, Česká geologická služba a ZO ČSS 6-14 Suchý žleb
Jiří Otavo,
na má slova dojde. Je mi líto, že si děláš o někom úsudek u křtinské sekty lovců jelenů a velkopodnikatelů se stromy v dnešní klimatické změně. Je mi tedy líto. Nevím však co proti mě má Vladislav Kahle, ale přesvědčil jsem se, že je to sice dobrý, ale bigotní protestatský křesťan, který neuctívá stigmatizované katolické světce jako byl například Páter Pio ve své duchovní omezenosti víry. Co od vás mohu tedy očekávat? Takže jsme se rozešli dříve než jsme vůbec poznali. Já na tomto setkání nejsem vůbec závislý. Tak se mějte radostně a pokud možno buďte v Lásce. Znovu se přesvědčuji, že v Moravském krasu pořád je zakonzervováno zlo a já nechci nic jiného než Lásku. Široká pohodlná cesta vede do pekla. Já kráčím úzkou brankou, kterou jen málokdo najde. Já se Satanovi neklaním jako někdo. Ani se ho nebojím. Nebojím se mu podívat do tváře. Měl jsem pro tebe nachystán jako dárek k vánocům svícen z křišťálu, ale dal jsem ho po tvém vyjádření raději na oltář Ježíšovi. Doufám že ti to nevadí. A tam bude navždy na památku na naše nesetkání. Rovněž Acta Speleohistorica o Křtinách věnuji jinému zájemci. Zklamal jsi mne Robine. Opravdu zklamal jsi mne.

Marek Gyaneshwarpuri
28.1.2024
Svámí Gyaneshwarpuri
Pro RNDr. Radko Táslera, Speleo Albeřice, Svoboda nad Úpou
Děkuji Radko
za knížečku o Obřím dole, kde jsem s bratry Klimešovými z firmy Veselý Výlet rekonstruoval cesty na Sněžku v době kdy jsem žil jako poustevník v kapli sv. Anny na Staré hoře nad Horním Maršovem. Já však speleologickou literaturu dnes již téměř nečtu - až na mnou studované lokality v Moravském krasu - vzhledem k tomu, že jsem sám již mnich. Proto Tvou záslužnou knížečku věnuji raději Moravské zemské knihovně v Brně. Děkuji Ti.

Marek
25.1.2024
Žaneta Valentová
Dobrý den,
na Vašem webu jsem objevila první díl "Pataňdžaliho Jógasútry", za což jsem Vám velmi vděčná. Józe jsem podlehla a ráda bych pokračovala v dalším díle. Tak jsem se chtěla zeptat, zda náhodou nevíte, kde bych mohla sehnat druhý díl této knihy.

Mimochodem mě Váš web, velmi zaujal. Těším se, až si ho celý projdu.

-- S přáním hezkého dne,
Žaneta Valentová
19.1.2024
Ing. Zuzka Hubená, Babice nad Svitavou
Vážený pane Swámí Gyaneshwarpuri,

dostala se mi do rukou Vaše úctyhodná publikace. Ohromilo mě, že má barevnou vazbu, září jako rajské jablíčko. Nečekala jsem, že dostanu barevný výtisk a nesmírně si cením, že jste mi jí věnoval. Snad není nikdo jiný ošizen. Stačila by i ta černobílá varianta. Děkuji vřele. Postupně, vždy když přijdou chvíle klidu, přečtu si. Víte, minulý týden mi přišla od nějakého člověka knížka, co jsem od nej zakoupila, Čítanka z roku 1933. Sepsal ji pro střední školy profesor reálného gymnasia v Praze nějaký Dr. Rudolf Schams, spolu s profesorem reálného gymnasia z Brna, panem Františkem Pulcem. A už tohle je fajn. Jak v roce 1933, se dva profesoři z dvou různých ,poměrně vzdálených míst rozhodli sepsat čtení. Co do toho vložili času, jistě vzájemného cestování ,aby vznikla knížka, po které na devadesát let neštěkne ani pes. Vždycky z toho, když někdo do něčeho vloží svuj čas, úsilí a kus života a pak umře a není, z toho je mi vždy úzko. Říkám si, to naše žití a bytí, co tady chci v životě udělat? Proč tu jsem? Komu pomohu, koho něco naučím, co tady chci zanechat. Kam dávám svůj čas a úsilí? .....No a pak po me existenci neštěkne ani pes. A tak mám radost, že tu čítanku mám možnost číst. Že jí někdo nehodil do kamen, nebo do sberu, protože "kdo by to kdy četl"? Kdo by se k tomu vracel? To neříkám za sebe, ale píšu o postoji jiných lidí, který mi vadí. Že málokdo ocení to úsilí ,co někdo do něčeho dal a co v nějaké své tvorbě zanechal. Nebo v mnoha dalších činech, konáních a rozhodnutích. Všichni chtějí cestovat, podnikat a nevím co. Proč by se dnes někdo někam vracel zpět. Ale jsou i takoví. Naštěstí. Ono vlastně všechno je jeden koloběh. A mnoho už toho bylo objeveno a řečeno. V zásadě se všechno stále omílá dokola, jen v jiných dějstvích. Ale teď pozor. Jen zrovna Vy máte to štěstí a dar a také odhodlání, chuť a sílu, objevovat a nebát se toho, čeho se jiní bojí. A i přes složitá řešení jste odhodlaný žít jak žijete a dělat věci, které děláte. Našla jsem zrovna při otevření té čítanky stranu, o pro mě nějakém neznámém Hermovi. (Hermes, řecký bůh). Nevím, jestli se ještě ve škole děti něco takového učí. Jen s trpělivostí sledují,co se učí moje děti ve škole. A myslím,že se současným studentům cesty studií značně zjednodušují a ještě si toho neváží -spíš nemají možnost to ani posoudit ,rozdíl toho studia dříve. Takže čekám, zda také někdy přijde něco alespoň trochu příbuzného bohu Hermovi. Znají řecký jogurt, to jistě všechny děti bezpečně :D. Tak v příloze onen příběh zasílám, v tom příběhu dokonce figuruje také jeskyně, dobrá náhoda.

Velice, velice, velice mě mrzí, že jste s panem Tomášem Vrskou nedošli k vzájemnému pochopení a porozumění a jsem i udivená tomuto jeho postoji. Mrzí mě, že tento člověk, poměrně vzdělaný, zaujal tak úzkoprsý postoj. To jsem nečekala a divím se tomu a divit se budu dlouho. Nicméně s tím křížem u Děravky, to je hodně velká ubohost a ten, komu stálo za to vyvinout sílu ho vylomit, toho je mi i lito. Musí být naprosto bezpáteřní a pokud mu tohle vlastní jednání na sobě samém se nepříčí..... Věřím, že všechny tyto činy se ale obrátí v to, že jednou na tomto místě bude svatyně stát a o okolních činech, se na nějaké desce bude psát. A o to víc, to bude zajímavé. Že ano. Udivuje mě, v čem a proč, na území Habrůvky zavazíte a proč jste trnem v oku. Myslela jsem, že existují na světě jiné a důležitejsi věci k řešení, které jsou skutečný problém. Ale vyhánění poustevníka...

Přeji Vám, abyste v Hádecke lokalitě našel více klidu. Ikdyz věřím, že alma mater je a bude Děravka. A že Hády jsou jen dočasné..Osobně mi přijdou Hády a ne přijdou, ony jsou, vysoce frekventované místo pro pohyb lidí. Doufám, že tam budete nerušen a že třeba objevíte něco pozoruhodného.
V to věřím.
Ať Vás obohatí na Vaší cestě učedníka a nikdo z Vás nedělá mučedníka.

Děkuji ještě jednou za výtisk číslo 165 a vůbec za to všechno v něm. Je to jen a pouze pro moje osobní rozšíření obzoru, pro moje vzdělávání se, na které mám pramálo času a z toho, co se dozvím, mám potom velikou radost. Radost a ty informace mohu předat svým dětem. A přeji si, aby to ještě jejich děti také zajímalo a ještě tu v té příští generaci byly ty knihy, ty stromy a ne neějaký prapodivný svět. Naštěstí ty jeskyně také neroztají globálním oteplováním. A to všechno ostatní, co se dozvím na Vašich stránkách, je vždy a jen mezi mnou a stromy a také stromy pod nimi a za nimi.

S pozdravem a přáním vlídného ledna v tomto roce

Zuzka Hubená